Benjamin Preston, Wczesno-wiktoriański serwis do herbaty, Londyn

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Benjamin Preston, akt. 1825 - ok. 1850
Nr Ref.   446
Srebro próby 925, wybijane, repusowane, odlewane.

Wszystkie elementy serwisu sygnowane cechą złotnika, cechą miejską Londynu, cechą podatkową – znakiem z głową królowej Wiktorii, a także znakiem próby srebra sterling i literami datujacymi. Na imbryku i cukiernicy widoczna litera “G” dla lat 1842-43, zaś na mleczniku litera “K” dla lat 1845-46.

Waga:   1501.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Wczesno-wiktoriański serwis do herbaty, Londyn

   Wczesno-wiktoriański serwis do herbaty, Londyn, 1842

   Benjamin Preston

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  W skład zestawu wchodzą:

  Imbryk do herbaty – 16.5 x 28 x 17.5 cm. Waga – 779 g.
  Cukiernica – 14 x 23 x 14 cm. Waga – 432 g.
  Mlecznik – 16 x 13.3 x 10 cm. Waga – 290 g.

  Naczynia o typowych dla okresu około połowy XIX wieku puklowanych korpusach w kształcie spłaszczonych kul. Poczwórne wolutowe nóżki zdobione liściem akantu. Na korpusach kompozycje z wolut, liści, siatki i motywu muszli. Na krótszych osiach obustronnie umieszczone kartusze na monogram. Ucha wolutowe, profilowane, zdobione mięsistymi liśćmi. Brzegi naczyń nieregularne, wywinięte. Imbryk z esowatym dziobkiem przykryty wysklepioną pokrywką na zawiasie. Uchwyt pokrywki w forie pełnoplastycznego kwiatu róży na gałązce z pięknie opracowanymi listkami.

  Stan zachowania:

  Dobry. Na kartuszach na monogramy widoczne ślady napraw i wtórnych lutowań. Na korpusie mlecznika oraz na uchwycie imbryka drobne wgięcia i pofalowania.

  Bibliografia:

  I. Pickford ed., Jackson's Silver and Gold Marks of England, Scotland & Ireland, Woodbridge 2009, s. 63, 234, 262.

  Wczesno-wiktoriański serwis do herbaty, Londyn <p>W skład zestawu wchodzą:</p> <p>Imbryk do herbaty – 16.5 x 28 x 17.5 cm. Waga – 779 g.<br />Cukiernica – 14 x 23 x 14 cm. Waga – 432 g.<br />Mlecznik – 16 x 13.3 x 10 cm. Waga – 290 g.<br /><br /></p> <p>Naczynia o typowych dla okresu około połowy XIX wieku puklowanych korpusach w kształcie spłaszczonych kul. Poczwórne wolutowe nóżki zdobione liściem akantu. Na korpusach kompozycje z wolut, liści, siatki i motywu muszli. Na krótszych osiach obustronnie umieszczone kartusze na monogram. Ucha wolutowe, profilowane, zdobione mięsistymi liśćmi. Brzegi naczyń nieregularne, wywinięte. Imbryk z esowatym dziobkiem przykryty wysklepioną pokrywką na zawiasie. Uchwyt pokrywki w forie pełnoplastycznego kwiatu róży na gałązce z pięknie opracowanymi listkami.<br /><br />Stan zachowania:</p> <p>Dobry. Na kartuszach na monogramy widoczne ślady napraw i wtórnych lutowań. Na korpusie mlecznika oraz na uchwycie imbryka drobne wgięcia i pofalowania.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę