Patera w stylu wiedeńskiej secesji, Warszawa

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   550
Srebro próby 875, odlewane, tłoczone, cyzelowane.
Cechowana znakami probierni warszawskiej z lat 1920-1931 – cechą wielką z głową kobiety w chuście z cyfrą 2 dla oznaczenia próby srebra i literą w – wyróżnikiem probierni. Widoczna także cecha pomocnicza – znak z głową kobiety w chuście w polu okrągłym oraz stosowana w latach 1908-1926 rosyjska cecha importowa z wyróżnikiem probierni w Petersburgu. Ponadto na spodzie wybito numer modelu 9672/11 oraz niezidentyfikowany znak W6.
Wymiary:   17.50 x 24.50 x 24.50 cm
Waga:   948.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Patera w stylu wiedeńskiej secesji, Warszawa

   Patera w stylu wiedeńskiej secesji, Warszawa, ok. 1920

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Patera w kształcie okrągłej miski wspartej na kielichowatej, walcowatej, w dolnej części uskokowo profilowanej stopie, od której promieniście odchodzą trzy prostokątne cokoły. Na cokołach potrójne kolumienki o profilowanych bazach i kapitelach z trzonami zdobionymi ciągłymi i falującymi liniami. Kolumny zwieńczone kreskowanymi architrawami i fryzami z falujących linii, na których posadowiono trzy postaci klęczących putt podtrzymujących girlandy z winorośli.

  Noga patery i jej czara zdobione schematycznymi, uproszczonymi ornamentami skomponowanymi z falujących linii, migdałowatych wypukłości, owoców winorośli i esownic.

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry.

  Literatura:
  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s.311-316.
  Krekel-Aalberse A., Art Nouveau and Art Deco Silver, Nowy Jork 1989.
  Sänger Reinhard W. , Joachim Hennze, Heidrun Jecht, Silber aus Heilbronn für die Welt. P. Bruckmann & Söhne (1805-1973), Heilbronn 2001.
  Patera w stylu wiedeńskiej secesji, Warszawa Patera w kształcie okrągłej miski wspartej na kielichowatej, walcowatej, w dolnej części uskokowo profilowanej stopie, od której promieniście odchodzą trzy prostokątne cokoły. Na cokołach potrójne kolumienki o profilowanych bazach i kapitelach z trzonami zdobionymi ciągłymi i falującymi liniami. Kolumny zwieńczone kreskowanymi architrawami i fryzami z falujących linii, na których posadowiono trzy postaci klęczących putt podtrzymujących girlandy z winorośli.<br /><br />Noga patery i jej czara zdobione schematycznymi, uproszczonymi ornamentami skomponowanymi z falujących linii, migdałowatych wypukłości, owoców winorośli i esownic.<br /><br />Stan zachowania:<br />Bardzo dobry.<br /><br />Literatura:<br />M. Gradowski, <em>Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach</em>, Warszawa 2010, s.311-316.<br />Krekel-Aalberse A., <em>Art Nouveau and Art Deco Silver,</em> Nowy Jork 1989.<br />Sänger Reinhard W. , Joachim Hennze, Heidrun Jecht, <em>Silber aus Heilbronn für die Welt. P. Bruckmann & Söhne (1805-1973),</em> Heilbronn 2001.
  0 PLN

  Zobacz stopkę