Theodor Julius Günther, Buliera Art Deco, Berlin

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Theodor Julius Günther, akt. 1808
Nr Ref.   511
Srebro próby 800, odlewane, cyzelowane. Kość.
Puncowana państwowymi znakami Niemiec – półksiężycem dla wyrobów srebrnych i koroną Rzeszy wraz z cyfrowym znakiem próby srebra. Widoczny także znak wytwórcy – Theodora Juliusa Günther'a, numer modelu 9650 oraz znak firmy kupieckiej Eugena Marcus'a.
Wymiary:   36.60 x 27.00 x 14.00 cm
Waga:   1814.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Buliera Art Deco, Berlin

   Buliera Art Deco, Berlin, ok. 1920

   Theodor Julius Günther

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Buliera składająca się z trzech elementów – czajnika na wrzątek, podstawy i spirytusowego palnika.

  Czajnik o gładkim, walcowatym, łamanym korpusie w przekroju odwzorowującym wielobok. Na korpusie jednostronnie grawerowane dwa szlacheckie herby. Nakrywka czajnika płaska i gładka, na zawiasie, wyposażona w kościaną, grzybkowatą sterczynkę. Dziobek czajnika mocowany w dolnej partii, wyniesiony, smukły, łamany. Ucho mocowane w górnej partii naczynia, na zawiasach, antabowe, w postaci kościanej, równej belki mocowanej na srebrnych, walcowatych tulejach.

  Stojak i palnik kształtem odwzorowujące korpus czajnika. Stojak oparty na owalnej, wyniesionej, profilowanej stopie z centralnie umieszczonym owalnym gniazdem na palnik. Na stopie cztery płaskie filarki podtrzymując podstawę dla czajnika. Na dłuższej osi podstawy zawiasy, którym towarzyszą zawieszone na łańcuszkach bolce z kościanymi uchwytami. Na stopie stojaka widoczny pamiątkowy grawerunek z datą: 1887/27.IX/1912

  Palnik w formie kapsułki z kościaną rączką, z zakręcanym otworem na spirytus, z centralnie umieszczonym knotem nakrywanym srebrnym kapturkiem wyposażonym w kościaną rączkę. Knot z maglownicowym mechanizmem do wysuwania.

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry.
  Buliera Art Deco, Berlin Buliera składająca się z trzech elementów – czajnika na wrzątek, podstawy i spirytusowego palnika.<br /><br />Czajnik o gładkim, walcowatym, łamanym korpusie w przekroju odwzorowującym wielobok. Na korpusie jednostronnie grawerowane dwa szlacheckie herby. Nakrywka czajnika płaska i gładka, na zawiasie, wyposażona w kościaną, grzybkowatą sterczynkę. Dziobek czajnika mocowany w dolnej partii, wyniesiony, smukły, łamany. Ucho mocowane w górnej partii naczynia, na zawiasach, antabowe, w postaci kościanej, równej belki mocowanej na srebrnych, walcowatych tulejach.<br /><br />Stojak i palnik kształtem odwzorowujące korpus czajnika. Stojak oparty na owalnej, wyniesionej, profilowanej stopie z centralnie umieszczonym owalnym gniazdem na palnik. Na stopie cztery płaskie filarki podtrzymując podstawę dla czajnika. Na dłuższej osi podstawy zawiasy, którym towarzyszą zawieszone na łańcuszkach bolce z kościanymi uchwytami. Na stopie stojaka widoczny pamiątkowy grawerunek z datą: <em>1887/27.IX/1912</em><br /><br />Palnik w formie kapsułki z kościaną rączką, z zakręcanym otworem na spirytus, z centralnie umieszczonym knotem nakrywanym srebrnym kapturkiem wyposażonym w kościaną rączkę. Knot z maglownicowym mechanizmem do wysuwania.<br /><br />Stan zachowania:<br />Bardzo dobry.
  0 PLN

  Zobacz stopkę