Srebrny dzban do wina, atrubyowany złotnikowi Carlowi Blasiusowi, Wiedeń

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   509
Srebro próby 13 łut, kute, repusowane, ryte. Drewno owocowe, barwione.

Puncowany cechą wiedeńskiego złotnika, cechą miejską Wiednia z cyfrą 13 dla oznaczenia próby srebra oraz z datownikiem dla 1813 roku. Widoczne również cecha zapasowa VR spotykana na srebrach wiedeńskich w latach 1807-1824, a także cecha podatkowa z wiązanymi literami TF i literą A jako wyróżnikiem probierni wiedeńskiej – znak w użyciu po 1810 roku  poświadczający zwolnienie z opłaty kontrybucyjnej związanej z konfiskatą sreber na rzecz kosztownych wojen z Napoleonem.

Wymiary:   28.00 x 16.50 x 7.20 cm
Waga:   705.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrny dzban do wina, atrubyowany złotnikowi Carlowi Blasiusowi, Wiedeń

   Srebrny dzban do wina, atrubyowany złotnikowi Carlowi Blasiusowi, Wiedeń, 1813

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Dzban w formie lekko spłaszczonego walca. Korpus gładki z centralnie umieszczoną dekoracją z szerokiego fryzu wypełnionego schematyczną kompozycją z taśmy tworzącej elipsy dzielone przewiązkami, wypełnione kiściami liści i owoców winorośli. Wysoka, silnie przewężona szyja naczynia z szerokim wylewem nakrytym pokrywką na zawiasie. Pokrywka dekorowana analogicznie do brzuśca dzbana. Do szyi mocowana kanelowana tuleja podtrzymująca wysokie, wyniesione, ostrołukowe ucho, w dolnej partii mocowane do korpusu za pomocą szerokiego pierścienia. Ucho drewniane, barwione na ciemnobrązowy deseń.

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry.

  Bibliografia:

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s. 263-268.

  Huey M., Viennese Silver. Modern design 1780-1918, Ostfildern-Ruit 2003.

  Srebrny dzban do wina, atrubyowany złotnikowi Carlowi Blasiusowi, Wiedeń <p class="Standard">Dzban w formie lekko spłaszczonego walca. Korpus gładki z centralnie umieszczoną dekoracją z szerokiego fryzu wypełnionego schematyczną kompozycją z taśmy tworzącej elipsy dzielone przewiązkami, wypełnione kiściami liści i owoców winorośli. Wysoka, silnie przewężona szyja naczynia z szerokim wylewem nakrytym pokrywką na zawiasie. Pokrywka dekorowana analogicznie do brzuśca dzbana. Do szyi mocowana kanelowana tuleja podtrzymująca wysokie, wyniesione, ostrołukowe ucho, w dolnej partii mocowane do korpusu za pomocą szerokiego pierścienia. Ucho drewniane, barwione na ciemnobrązowy deseń.<br /><br /></p> <p class="Standard">Stan zachowania:<br /> Bardzo dobry.</p>
  5 800 PLN

  Zobacz stopkę