Komplet 12 łyżeczek, Strasburg w Alzacji

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   501
Srebro próby 800, wyoblane, sztancowane.

Cechowane znakami dwóch nierozpoznanych złotników, a także francuskimi znakami probierczymi stosowanymi poza Paryżem w latach 1819-1838  - cechą z głową Sokratesa z cyfrą 2 dla oznaczenia próby srebra oraz cechą gwarancyjną z głową Herkulesa i cyfrą 65, wyróżnikiem departamentu Dolny Ren z urzędem w Strasburgu.

Wymiary:   14.70 cm
Waga:   194.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

1 650 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Komplet 12 łyżeczek, Strasburg w Alzacji

   Komplet 12 łyżeczek, Strasburg w Alzacji, 1819

   1 650 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Łyżeczki o migdałowatych, ostro zakończonych czerpakach. Trzonki z lancetowatymi uchwytami jednostronnie dekorowane sztancowaną, lambrekinową kompozycją z kwiatów róży, niezapominajki i rumianku. Na uchwytach centralnie sytuowane owalne, gładkie medaliony z grawerowanymi monogramami wiązanymi z liter H.H.L.

  Łyżeczkom towarzyszy skórzane oryginalne, odwzorowujące ich kształt etui wyściełane kremowym zamszem.

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry. Na czerpaku jednej z łyżeczek widoczne delikatne wgięcia. Etui ze śladami upływu czasu, przetarciami lica, z brakującymi zaczepkami do haczyków.

  Bibliografia:

  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94-95, 97.

  Komplet 12 łyżeczek, Strasburg w Alzacji <p class="Standard">Łyżeczki o migdałowatych, ostro zakończonych czerpakach. Trzonki z lancetowatymi uchwytami jednostronnie dekorowane sztancowaną, lambrekinową kompozycją z kwiatów róży, niezapominajki i rumianku. Na uchwytach centralnie sytuowane owalne, gładkie medaliony z grawerowanymi monogramami wiązanymi z liter <em>H.H.L.<br /><br /></em></p> <p class="Standard">Łyżeczkom towarzyszy skórzane oryginalne, odwzorowujące ich kształt etui wyściełane kremowym zamszem.<br /><br /></p> <p class="Standard">Stan zachowania:<br /> Bardzo dobry. Na czerpaku jednej z łyżeczek widoczne delikatne wgięcia. Etui ze śladami upływu czasu, przetarciami lica, z brakującymi zaczepkami do haczyków.</p>
  1 650 PLN

  Zobacz stopkę