August Wolkiewicz, Cukiernica skrzynkowa, Warszawa

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

August Wolkiewicz, akt. ok. 1820 - ok. 1840
Nr Ref.   504
Srebro próby 12 łut, kute, moletowane, sztancowane, odlewane.

Sygnowana znakiem imiennym i warsztatowym złotnika z dopiskiem w Warszawie, a także znakiem próby srebra.

Wymiary:   9.00 x 15.70 x 11.20 cm
Waga:   555.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Cukiernica skrzynkowa, Warszawa

   Cukiernica skrzynkowa, Warszawa, ok. 1840

   August Wolkiewicz

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Cukiernica prostopadłościenna o zaokrąglonych narożach, wsparta na czterech narożnikowych nogach dekorowanych wolutami i drobnymi kwiatkami. Korpus gładki w górnej części zdobiony moletowanym fryzem z kłosów żyta. Otwór na kluczyk we frontowej ściance naczynia okolony sztancowanym wieńcem laurowym.

  Cukiernica przykryta gładką, lekko wysklepioną pokrywką na szarnierowym zawiasie, od frontu wyposażoną w uchwyt. Dekorację pokrywki stanowi sztancowana i cyzelowana plakieta w formie bukietu z kwiatów róży, irysa, słonecznika, tulipana, dzwonka, oraz niezapominajki.

  August Wolkiewicz (ur.1804) do Warszawy przybył najprawdopodobniej z Poznania. Jako złotnik czynny w latach ok. 1820-ok. 1840, choć do 1869 roku zapisany był jako właściciel działki przy Nowym Świecie nr hip. 1286B. Wyroby Wolkiewicza sygnowane są znakiem imiennym Wolkiewicz lub A. Wolkiewicz kursywą z dopiskiem w Warszawie, a także znakiem warsztatowym z wyobrażeniem zamkniętej w kole pięcioramiennej gwiazdy.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. W zamku brak kluczyka.

  Bibliografia:

  R. Bobrow, Warszawscy złotnicy, jubilerzy, grawerzy i kupcy wyrobów kruszcowych w XIX wieku, Warszawa 2018, s. 313.

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s. 290-293.

  Cukiernica skrzynkowa, Warszawa <p class="Standard">Cukiernica prostopadłościenna o zaokrąglonych narożach, wsparta na czterech narożnikowych nogach dekorowanych wolutami i drobnymi kwiatkami. Korpus gładki w górnej części zdobiony moletowanym fryzem z kłosów żyta. Otwór na kluczyk we frontowej ściance naczynia okolony sztancowanym wieńcem laurowym.<br /><br />Cukiernica przykryta gładką, lekko wysklepioną pokrywką na szarnierowym zawiasie, od frontu wyposażoną w uchwyt. Dekorację pokrywki stanowi sztancowana i cyzelowana plakieta w formie bukietu z kwiatów róży, irysa, słonecznika, tulipana, dzwonka, oraz niezapominajki.<br /><br /><strong>August Wolkiewicz (ur.1804)</strong> do Warszawy przybył najprawdopodobniej z Poznania. Jako złotnik czynny w latach ok. 1820-ok. 1840, choć do 1869 roku zapisany był jako właściciel działki przy Nowym Świecie nr hip. 1286B. Wyroby Wolkiewicza sygnowane są znakiem imiennym <em>Wolkiewicz</em> lub <em>A. Wolkiewicz</em> kursywą z dopiskiem w Warszawie, a także znakiem warsztatowym z wyobrażeniem zamkniętej w kole pięcioramiennej gwiazdy.<br /><br />Stan zachowania:</p> <p class="Standard">Bardzo dobry. W zamku brak kluczyka.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę