Empirowa sosjera, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   478
Srebro próby 950, kute, moletowane, odlewane, cyzelowane.

Sygnowana znakami probierczymi stosowanymi w Paryżu w latach 1819-1838 – znakiem z głową Michała Anioła z cyfrą 1 dla oznaczenia próby srebra oraz cechą gwarancyjną – znakiem z głową Ceres w polu okrągłym.

Wymiary:   27.00 x 26.00 x 13.20 cm
Waga:   888.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Empirowa sosjera, Paryż

   Empirowa sosjera, Paryż, ok. 1830

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Sosjera na owalnej, kielichowatej, gładkiej stopie przy brzegu dekorowanej fryzem z laurowych liści, a w górnej części pierścieniem z szeregiem wąskich kaneli. Czara naczynia półkulista, gładka, z szerokim wylewem i brzegiem zdobionym analogicznie do brzegu stopy. Ucho sosjery esowate, wyniesione, u nasady zdobione motywem palmety przechodzącej w taśmę dekorowaną stylizowanymi liśćmi paproci i akantu. W miejscu połączenia ucha z brzegiem czary pełnoplastyczna figura łabędzia o rozpostartych skrzydłach i pochylonej, esowato wygiętej szyi.

  Naczyniu towarzyszy owalny postument wsparty na czterech nogach w kształcie uskrzydlonych lwich łap. Cokół postumentu dekorowany szerokim, moletowanym fryzem roślinnym skomponowanym z falujących gałązek z drobnymi kwiatkami. Płaszcz postumentu gładki, lekko wyniesiony z centralnie usytuowanym owalnym gniazdem na stopę sosjery. Ścianki gniazda z moletowaną dekoracja z laurowych liści.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 27.
  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94-95.

  Empirowa sosjera, Paryż <p>Sosjera na owalnej, kielichowatej, gładkiej stopie przy brzegu dekorowanej fryzem z laurowych liści, a w górnej części pierścieniem z szeregiem wąskich kaneli. Czara naczynia półkulista, gładka, z szerokim wylewem i brzegiem zdobionym analogicznie do brzegu stopy. Ucho sosjery esowate, wyniesione, u nasady zdobione motywem palmety przechodzącej w taśmę dekorowaną stylizowanymi liśćmi paproci i akantu. W miejscu połączenia ucha z brzegiem czary pełnoplastyczna figura łabędzia o rozpostartych skrzydłach i pochylonej, esowato wygiętej szyi.<br /><br />Naczyniu towarzyszy owalny postument wsparty na czterech nogach w kształcie uskrzydlonych lwich łap. Cokół postumentu dekorowany szerokim, moletowanym fryzem roślinnym skomponowanym z falujących gałązek z drobnymi kwiatkami. Płaszcz postumentu gładki, lekko wyniesiony z centralnie usytuowanym owalnym gniazdem na stopę sosjery. Ścianki gniazda z moletowaną dekoracja z laurowych liści.<br /><br />Stan zachowania:</p> <p>Bardzo dobry.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę