Gustav Memmert, Patera z motywem chimer i masek, Berlin

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Gustav Memmert, akt. 1890 - 1930
Nr Ref.   456
Srebro próby 800, sztancowane, odlewane, cyzelowane, częściowo złocone.

Patera cechowana znakiem wytwórcy oraz niemieckimi znakami państwowymi - koroną Rzeszy, półksiężycem oraz znakiem próby srebra. Widoczne także znaki firm kupieckich - orzeł firmy Bruckmann und Sohne z Heilbronn oraz znak imienny firmy Lazarusa Posena z Frankfurtu nad Menem.

Wymiary:   8.80 x 38.80 x 23.00 cm
Waga:   358.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

2 750 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Patera z motywem chimer i masek, Berlin

   Patera z motywem chimer i masek, Berlin, ok. 1910

   Gustav Memmert

   2 750 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Patera na owalnej, kielichowatej stopie w dolnej partii obwiedzionej ornamentem w postaci kimationu. Czara naczynia owalna, łódkowata, o gładkich ściankach i lustrze ujętym w grawerowany, symetryczny kartusz z motywami architektonicznymi i stylizowanymi kompozycjami roślinnymi.

  Kołnierz patery wywinięty, szeroki, w całości zdobiony sztancowanym fryzem. Na obu osiach owalne, gładkie medaliony flankowane postaciami chimer oraz maskami z perłowymi naszyjnikami I kłosami zbóż nad głowami.

  Uszy naczynia antabowe, skomponowane z wolut dekorowanych ornamentem okuciowym, połączonych okrągłymi guzami zdobionymi perełkowaniem I pojedynczymi głowami kwiatów.

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry. Widoczne ślady złocenia. 

  Patera z motywem chimer i masek, Berlin <p>Patera na owalnej, kielichowatej stopie w dolnej partii obwiedzionej ornamentem w postaci kimationu. Czara naczynia owalna, łódkowata, o gładkich ściankach i lustrze ujętym w grawerowany, symetryczny kartusz z motywami architektonicznymi i stylizowanymi kompozycjami roślinnymi.<br /><br /></p> <p>Kołnierz patery wywinięty, szeroki, w całości zdobiony sztancowanym fryzem. Na obu osiach owalne, gładkie medaliony flankowane postaciami chimer oraz maskami z perłowymi naszyjnikami I kłosami zbóż nad głowami.<br /><br /></p> <p>Uszy naczynia antabowe, skomponowane z wolut dekorowanych ornamentem okuciowym, połączonych okrągłymi guzami zdobionymi perełkowaniem I pojedynczymi głowami kwiatów.<br /><br />Stan zachowania:<br />Bardzo dobry. Widoczne ślady złocenia. </p>
  2 750 PLN

  Zobacz stopkę