Alexander Sturm, Srebrny kabaret do 6 jaj, Wiedeń

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Alexander Sturm, akt. 1882
Alexander Birkl, akt. ok. 1890 - 1921
Mayer's V. Söhne, akt. 1810 - 1922
Nr Ref.   454
Srebro próby 800, wyoblane, odlewane, cyzelowane.

Wszystkie elementy zestawu cechowane znakami firm złotniczych, a także cechami państwowymi Cesarstwa Austro-Węgier dla wykonanych w Wiedniu (litera A) sreber próby 800 (cyfra 3). Na postumencie i łyżeczkach cecha z głową Diany w pięcioliściu, zaś na kieliszkach do jaj cecha mała z wyobrażeniem głowy psa.

Wymiary:   21.00 x 15.80 x 15.80 cm
Waga:   520.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrny kabaret do 6 jaj, Wiedeń

   Srebrny kabaret do 6 jaj, Wiedeń, ok. 1920

   Alexander Sturm Alexander Birkl Mayer's V. Söhne

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  W skład zestawu wchodzą stojak z uchwytem wykonany w pracowni firmy Mayer's V. Söhne, sześć kieliszków do jaj sygnowanych znakiem złotnika Alexandra Birkl'a oraz sześć łyżeczek wyprodukowanych przez firmę Alexandra Sturm'a.

  Stojak na owalnej, wysklepionej, profilowanej stopie z płaskim pierścieniem w górnej części przechodzącej w tralkowy trzon ziweńczony okrągłym, gładkim uchwytem. Między stopą a uchwytem pozioma, gładka półka z okrągłymi koszyczkami na kieliszki do jaj i owalnymi uchwytami na łyżeczki.

  Kieliszki do jaj gładkie posadowione na wyniesionych stopach. Brzegi stóp i tulejek na jaja profilowane. Wysokośc kieliszków 6 cm.

  Łyżeczki o migdałowatych czerpakach i listwowych trzonkach dekorowanych skrzydełkami. Uwchyty tzonków gitarowe. Długość łyżeczek - 10.6 cm. 

  Bibliografia:

  Neuwirth, W., Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen, 1867-1922. Vol. I: A-K, Wiedeń 1976, s. 111.
  Neuwirth, W., Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen, 1867-1922. Vol. II: L-Z, Wiedeń 1977, s. 57-58, 238-239, 301, 308, 366.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry z minimalnymi śladami użytkowania.
  Srebrny kabaret do 6 jaj, Wiedeń <p>W skład zestawu wchodzą stojak z uchwytem wykonany w pracowni firmy Mayer's V. Söhne, sześć kieliszków do jaj sygnowanych znakiem złotnika Alexandra Birkl'a oraz sześć łyżeczek wyprodukowanych przez firmę Alexandra Sturm'a.<br /><br /></p> <p>Stojak na owalnej, wysklepionej, profilowanej stopie z płaskim pierścieniem w górnej części przechodzącej w tralkowy trzon ziweńczony okrągłym, gładkim uchwytem. Między stopą a uchwytem pozioma, gładka półka z okrągłymi koszyczkami na kieliszki do jaj i owalnymi uchwytami na łyżeczki.<br /><br /></p> <p>Kieliszki do jaj gładkie posadowione na wyniesionych stopach. Brzegi stóp i tulejek na jaja profilowane. Wysokośc kieliszków 6 cm.<br /><br /></p> <p>Łyżeczki o migdałowatych czerpakach i listwowych trzonkach dekorowanych skrzydełkami. Uwchyty tzonków gitarowe. Długość łyżeczek - 10.6 cm. </p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę