D. G. Garreau, Empirowy serwis do alkoholi, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

D. G. Garreau, akt. ok. 1817 - 1830
Nr Ref.   452
Srebro próby 950, kute, sztancowane, moletowane, odlewane. Szkło ołowiowe szlifowane, rżnięte.

Postument puncowany znakiem złotnika oraz stosowanymi w Paryżu w latach 1819-1838 znakami probierczymi – cechą z głową Michała Anioła i cyfrą 1 dla oznaczenia próby srebra, cechą gwarancyjną z głową Ceres, a także znakiem z głową kobiety w typie greckim – niepotwierdzona cecha przez badaczy wstępnie określana jako indywidualna cecha probierza. Na etykietach do karafek widoczny znak złotnika.

Wymiary:   31.00 x 30.00 x 30.00 cm
Waga:   1373.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Empirowy serwis do alkoholi, Paryż

   Empirowy serwis do alkoholi, Paryż, ok. 1830

   D. G. Garreau

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  W skład zestawu wchodzą:
  4 kryształowe karafki do alkoholi – wys. 25.5 cm
  4 srebrne etykiety na karafki
  9 kryształowych kieliszków- wys. 5 cm
  Srebrny postument z uchwytem

  Karafki kryształowe szlifowane i rznięte w motywy wklęsek, piramidek i fasetek, z wrzecionowatymi, fasetowanymi korkami. Kieliszki o wywiniętych brzegach, zdobione rozetkami na dnie, pionowymi fasetami oraz motywem siatki.

  Każdej z karafek towarzyszy etykieta w formie dekorowanej delfinami i drobnymi kwiatkami, zaokrąglonej blaszki na łańcuszku. W centrach blaszek prostokątne pola na karteczki z nazwami trunków.

  Postument okrągły z nogami w formie uskrzydlonych lwich głów posadowionych na lwich łapach. Brzeg obwiedziony ażurową barierką dekorowaną palmetowym fryzem. Wokół barierki wydzielony gładki trakt na kieliszki. Wewnątrz postumentu zamknięte w drugi, mniejszy okręg cztery cylindryczne, ażurowe koszyczki na karafki zdobione antykizującymi scenkami zaślubin. Koszyczkom towarzyszą cztery pierścienie na korki, wsparte na wysmukłych palmowych liściach. Brzegi koszyczków i pierścieni dekorowane moletowanym motywem laurowych liści.

  W centrum postumentu wyniesiony, łączący koszyczki na karafki trzon, w dolnej części zdobiony kompozycją z laurowych liści, w górnej gładki. Uchwyt trzonu w formie plecionego kosza zwieńczonego dwoma rogami obfitości tworzącymi okrągły wieniec.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Na karafkach w kilku miejscach widoczne minimalne, wielkości główek od szpilek i mniejsze odpryski. Srebro w stanie znakomitym.

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 119, 141; poz. 00877, 00147.
  Markezana, Y., Les poinçons français d'or, d'argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94, 95.

  Empirowy serwis do alkoholi, Paryż <p>W skład zestawu wchodzą:<br />4 kryształowe karafki do alkoholi – wys. 25.5 cm<br />4 srebrne etykiety na karafki <br />9 kryształowych kieliszków- wys. 5 cm<br />Srebrny postument z uchwytem<br /><br /></p> <p>Karafki kryształowe szlifowane i rznięte w motywy wklęsek, piramidek i fasetek, z wrzecionowatymi, fasetowanymi korkami. Kieliszki o wywiniętych brzegach, zdobione rozetkami na dnie, pionowymi fasetami oraz motywem siatki.<br /><br />Każdej z karafek towarzyszy etykieta w formie dekorowanej delfinami i drobnymi kwiatkami, zaokrąglonej blaszki na łańcuszku. W centrach blaszek prostokątne pola na karteczki z nazwami trunków. <br /><br />Postument okrągły z nogami w formie uskrzydlonych lwich głów posadowionych na lwich łapach. Brzeg obwiedziony ażurową barierką dekorowaną palmetowym fryzem. Wokół barierki wydzielony gładki trakt na kieliszki. Wewnątrz postumentu zamknięte w drugi, mniejszy okręg cztery cylindryczne, ażurowe koszyczki na karafki zdobione antykizującymi scenkami zaślubin. Koszyczkom towarzyszą cztery pierścienie na korki, wsparte na wysmukłych palmowych liściach. Brzegi koszyczków i pierścieni dekorowane moletowanym motywem laurowych liści.<br /><br />W centrum postumentu wyniesiony, łączący koszyczki na karafki trzon, w dolnej części zdobiony kompozycją z laurowych liści, w górnej gładki. Uchwyt trzonu w formie plecionego kosza zwieńczonego dwoma rogami obfitości tworzącymi okrągły wieniec.<br /><br />Stan zachowania:</p> <p>Bardzo dobry. Na karafkach w kilku miejscach widoczne minimalne, wielkości główek od szpilek i mniejsze odpryski. Srebro w stanie znakomitym.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę