Johann Schindler, Duża patera w formie liścia na gałązce, Wiedeń

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Johann Schindler, akt. 1891 - 1922
Nr Ref.   451
Srebro próby 800, sztancowane, odlewane, cyzelowane.
Cechowana znakiem złotnika oraz cechą państwową Austro-Węgier - znakiem z głową Diany w pięcioliściu z literą A - wyróżniekim probierni wiedeńskiej oraz cyfrą 3 dla oznaczenia próby srebra.
Wymiary:   11.00 x 31.00 x 30.00 cm
Waga:   776.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Duża patera w formie liścia na gałązce, Wiedeń

   Duża patera w formie liścia na gałązce, Wiedeń, ok. 1900

   Johann Schindler

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Patera wsparta na czterech nóżkach w formie spłaszczonych, gładkich kulek. Czara naczynia okrągła, ze względu na pojedynczy uchwyt w kształcie zbliżonym do podwiniętej gałązki nawiązująca do formy liścia. Naczynie suto dekorowane bardzo skurpulatnie opracowaną dekoracją skomponowaną z ornamentu muszlowego, motywu fali, kwiatowych girland, falujących traw oraz ażurowej siatki z prześwitami w kształcie czworoliścia.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. W centrum różanej girlandy, pod uchwytem, po odwróceniu patery do góry dnem widoczny prześwit wielkości główki od szpilki. Wzdłuż uchwytu, na 1/3 wysokości widoczny cieniutki ślad po naprawie.

  Bibliografia:

  Neuwirth, W., Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen, 1867-1922. Vol. II: L-Z, Wiedeń 1977, s.184, 340.
  Duża patera w formie liścia na gałązce, Wiedeń <p><span style="color: #333333;" data-mce-mark="1"><span style="color: #333333;" data-mce-mark="1"><span style="color: #333333;" data-mce-mark="1">Patera wsparta na czterech nóżkach w formie spłaszczonych, gładkich kulek. Czara naczynia okrągła, ze względu na pojedynczy uchwyt w kształcie zbliżonym do podwiniętej gałązki nawiązująca do formy liścia. Naczynie suto dekorowane bardzo skurpulatnie opracowaną dekoracją skomponowaną z ornamentu muszlowego, motywu fali, kwiatowych girland, falujących traw oraz ażurowej siatki z prześwitami w kształcie czworoliścia.<br /><br /></span></span></span><span style="color: #333333;" data-mce-mark="1">Stan zachowania:</span></p> <p><span style="color: #333333;"><span style="color: #333333;"><span style="color: #333333;">Bardzo dobry. W centrum różanej girlandy, pod uchwytem, po odwróceniu patery do góry dnem widoczny prześwit wielkości główki od szpilki. Wzdłuż uchwytu, na 1/3 wysokości widoczny cieniutki ślad po naprawie.</span></span></span></p>
  3 900 PLN

  Zobacz stopkę