L. N. Naudin, Klasycystyczna wazka na srebrnym talerzu, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

L. N. Naudin, akt. 1812 - ok. 1822
Nr Ref.   459
Srebro próby 950, kute. moletowane, odlewane, cyzelowane.

Wszystkie elementy zestawu cechowane znakiem złotnika oraz stosowanymi w Paryżu w latach 1819-1838 znakami probierczymi – cechą z głową Michała Anioła i cyfrą 1 dla oznaczenia próby srebra, cechą gwarancyjną z głową Ceres. Na talerzyku widoczny także znak z głową kobiety w typie greckim – niezidentyfikowany znak przez badaczy wstępnie określany jako indywidualna cecha probierza.

Waga:   935.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Klasycystyczna wazka na srebrnym talerzu, Paryż

   Klasycystyczna wazka na srebrnym talerzu, Paryż, ok. 1820

   L. N. Naudin

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Wymiary wazki - 17.5 x 23.7 x 17.2 cm
  Średnica talerza - 20.1 cm

  Wazka wsparta na okrągłej, kielichowatej stopie z gładkim cokolikiem i brzegiem moletowanym we wzór z lancetowatych liści. Czara półkulista, gładka, o profilowanym brzegu, wyposażona w dwoje wyniesionych, wolutowych uszu dekorowanych liściem akantu i drobnymi kwiatkami. Zdejmowana pokrywka naczynia o brzegu moletowanym analogicznie do stopy, lekko wysklepiona, z uchwytem w formie okrągłego wieńca z liści na rozecie z podłużnych liści i palmetek.

  Wazce towarzyszy srebrny presentoir w formie talerzyka o gładkim lustrze i lekko wyniesionym, gładkim kołnierzu. Brzeg talerza obiega moletowany wzór z lancetowatych liści.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Na gładkich powierzchniach widoczne ślady upływu czasu – delikatne ryski, punktowe wgięcia.

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 252, 353, poz. 02474.

  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94-95.

   

  Klasycystyczna wazka na srebrnym talerzu, Paryż <p>Wymiary wazki - 17.5 x 23.7 x 17.2 cm<br />Średnica talerza - 20.1 cm<br /><br />Wazka wsparta na okrągłej, kielichowatej stopie z gładkim cokolikiem i brzegiem moletowanym we wzór z lancetowatych liści. Czara półkulista, gładka, o profilowanym brzegu, wyposażona w dwoje wyniesionych, wolutowych uszu dekorowanych liściem akantu i drobnymi kwiatkami. Zdejmowana pokrywka naczynia o brzegu moletowanym analogicznie do stopy, lekko wysklepiona, z uchwytem w formie okrągłego wieńca z liści na rozecie z podłużnych liści i palmetek.<br /><br />Wazce towarzyszy srebrny presentoir w formie talerzyka o gładkim lustrze i lekko wyniesionym, gładkim kołnierzu. Brzeg talerza obiega moletowany wzór z lancetowatych liści.<br /><br />Stan zachowania:</p> <p>Bardzo dobry. Na gładkich powierzchniach widoczne ślady upływu czasu – delikatne ryski, punktowe wgięcia.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę