POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Emil Radke, akt. ok. 1830 - 1868
Nr Ref.   444
Srebro próby 12 łut, wybijane, grawerowane, cyzelowane.

Cechowana imiennym i warsztatowym znakiem złotnika z dopiskiem w Warszawie, a także znakiem próby srebra. 

Wymiary:   9.00 x 15.50 x 13.00 cm
Waga:   762.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

8 000 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Cukiernica skrzynkowa zamykana na kluczyk, Warszawa

   Cukiernica skrzynkowa zamykana na kluczyk, Warszawa, 1825

   Emil Radke

   8 000 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Cukiernica w formie prostopadłościennej, zamykanej na kluczyk skrzynki wspartej na czterech nóżkach w kształcie kul. Naroża i brzegi naczynia zaokrąglone. Wieko płaskie, na zawiasie, od forntu wyposażone w chwyt skomponowany z szeregu powiększających się ku środkowi perełek.

  Otwór na kluczyk w przedniej ściance oraz pozostałe ścianki dekorowane grawerowanymi kompozycjami z sercowatych kartuszy flankowanych stylizowanymi liśćmi. Dekoracja wieka analogiczna, w centrum kartusz z inicjałem z liter R J., w narożach zamknięte w trójkąty kompozycje ze stylizowanych liści. Naczynie mogło być zamówione z okazji ślubu, bowiem w centralnej kompozycji wieka można dostrzec parę gołębi w gnieździe.

  Cukiernicy towarzyszy oryginalny kluczyk. Zamek jest sprawny.

  Niemal jednakowa cukiernica pochodząca z tego samego warsztatu złotniczego znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym.   

  Bibliografia:

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część pierwsza, Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1997, s. 173-174.

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część druga, Srebra ze zbiorów muzeów polskich kościelnych i prywatnych, Warszawa 1997, s. 50.

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s. 290-293.

  M. Gradowski, A. Zinkiewicz-Ryndziewicz, Srebra stołowe, Katalog zbiorów Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym - Tom II, Kazimierz Dolny 2010, s. 87.

  H. Lileyko, Srebra warszawskie w zbiorach Muzeum Historycznego m.. st. Warszawy, Warszawa 1979, s. 68-69.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Wewnątrz naczynia, w miejscu mocowania jednej z nóżek widoczny ślad po starej naprawie.

  Cukiernica skrzynkowa zamykana na kluczyk, Warszawa <p>Cukiernica w formie prostopadłościennej, zamykanej na kluczyk skrzynki wspartej na czterech nóżkach w kształcie kul. Naroża i brzegi naczynia zaokrąglone. Wieko płaskie, na zawiasie, od forntu wyposażone w chwyt skomponowany z szeregu powiększających się ku środkowi perełek.<br /><br /></p> <p>Otwór na kluczyk w przedniej ściance oraz pozostałe ścianki dekorowane grawerowanymi kompozycjami z sercowatych kartuszy flankowanych stylizowanymi liśćmi. Dekoracja wieka analogiczna, w centrum kartusz z inicjałem z liter <em>R J</em>., w narożach zamknięte w trójkąty kompozycje ze stylizowanych liści. Naczynie mogło być zamówione z okazji ślubu, bowiem w centralnej kompozycji wieka można dostrzec parę gołębi w gnieździe.<br /><br /></p> <p>Cukiernicy towarzyszy oryginalny kluczyk. Zamek jest sprawny.<br /><br /></p> <p>Niemal jednakowa cukiernica pochodząca z tego samego warsztatu złotniczego znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym.   </p>
  8 000 PLN

  Zobacz stopkę