Bruckmann & Söhne, Bomboniera w stylu Empire, Heilbronn

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Bruckmann & Söhne (Silberwarenfabrik Peter Bruckmann & Söhne), akt. 1805 - 1973
Nr Ref.   445
Srebro próby 800, częściowo złocone. Szkło bezbarwne.
Sygnowana znakiem manufaktury wraz z numerem modelu 8671, wprowadzonego do oferty ok. 1905 roku. Widoczne także znaki państwowe Niemiec - półksiężyc i korona.
Wymiary:   10.40 x 15.10 x 17.70 cm
Waga:   377.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Bomboniera w stylu Empire, Heilbronn

   Bomboniera w stylu Empire, Heilbronn, ok. 1905

   Bruckmann & Söhne (Silberwarenfabrik Peter Bruckmann & Söhne)

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Bomboniera w kształcie okrągłej miski wspartej na czterech nóżkach w formie lwich łap nakrytych wachlarzami z liści akantu. Czara ażurowa, w dolnej części zdobiona gładkimi pilastrami, zaś w górnej fryzem z owoców i liści winorośli. Łączący stopy z korpusem cokolik oraz brzeg naczynia obwiedziony moletowanym ornamentem z szeregu palmet dzielonych kwiatami dzwonka. Wewnętrzny brzeg bomboniery pokryty złoceniem. 

  Naczynie wposażone w dwoje esowatych, wyniesionych uszu skomponowanych z łabędzich szyj i głów oraz w oryginalny szklany wkład z delikatnie wywiniętym brzegiem.


  Bibliografia:

  Sänger Reinhard W. , Joachim Hennze, Heidrun Jecht, Silber aus Heilbronn für die Welt. P. Bruckmann & Söhne (1805-1973), Heilbronn 2001, s. 201. 211.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.
  Bomboniera w stylu Empire, Heilbronn Bomboniera w kształcie okrągłej miski wspartej na czterech nóżkach w formie lwich łap nakrytych wachlarzami z liści akantu. Czara ażurowa, w dolnej części zdobiona gładkimi pilastrami, zaś w górnej fryzem z owoców i liści winorośli. Łączący stopy z korpusem cokolik oraz brzeg naczynia obwiedziony moletowanym ornamentem z szeregu palmet dzielonych kwiatami dzwonka. Wewnętrzny brzeg bomboniery pokryty złoceniem. <br /><br />Naczynie wposażone w dwoje esowatych, wyniesionych uszu skomponowanych z łabędzich szyj i głów oraz w oryginalny szklany wkład z delikatnie wywiniętym brzegiem.<br /><br /><br />
  3 500 PLN

  Zobacz stopkę