Charles Shipway, Angielski serwis do kawy i herbaty z czasu panowania króla Williama IV, Londyn

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Charles Shipway, akt. 1827
Nr Ref.   437
Srebro próby sterling, kute, repusowane, odlewane, cyzelowane.

Wszystkie elementy serwisu sygnowane cechą warsztatu złotniczego, cechą miejską miasta Londyn, literą datującą u dla 1835 roku, a także znakiem podatkowym z głową króla Williama IV i znakiem próby srebra 925.

Waga:   2165.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

11 800 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Angielski serwis do kawy i herbaty z czasu panowania króla Williama IV, Londyn

   Angielski serwis do kawy i herbaty z czasu panowania króla Williama IV, Londyn, 1835

   Charles Shipway

   11 800 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Wymiary:
  Dzbanek do kawy - 22.5 x 27 x 16.5. Waga - 822 g
  Dzbanek do herbaty - 15 x 28 x 17 cm. Waga - 734 g
  Cukiernica - 12 x 21.5 x 14 cm. Waga - 393 g
  Mlecznik - 10 x 16.7 x 10.5 cm. Waga - 216 g

  Naczynia wsparte na okrągłych, wyniesionych stopach. Korpusy w formie silnie spłaszczonych kul. Stopy i korpusy dekorowane szerokim fryzem z repusowanego, mięsistego liścia akantu. Ucha naczyń esowate, profilowane, wyposażone w podpórki pod kciuk, zaś w przypadku dzbanków do kawy i herbaty także w kościane izolatory. Dziobki dzbanków wysokie, esowate. Od spodu bardzo szerokie i zwężające się ku znakomicie wyprofilowanym wylewom, w dolnej części zdobione liściem akantu. Dzbanki nakryte kopułkowatymi pokrywkami na zawiasach, dekorowanymi analogicznie do korpusów. Uchwyty pokrywek w kształcie pełnoplastycznego kwiatu anemona na rozecie z liści.

  Bibliografia:

  I. Pickford ed., Jackson's Silver and Gold Marks of England, Scotland & Ireland, Woodbridge 2009, s 60.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. W dolnej części cukiernicy widocznych kilka punktowych wgnieceń. Na stopie kafetiery jedno niewielkie pęknięcie, jednakże ze względu na znaczną grubość blachy srebrnej nie ma ono wpływu na stabilność naczynia.
  Angielski serwis do kawy i herbaty z czasu panowania króla Williama IV, Londyn Wymiary:<br />Dzbanek do kawy - 22.5 x 27 x 16.5. Waga - 822 g<br />Dzbanek do herbaty - 15 x 28 x 17 cm. Waga - 734 g<br />Cukiernica - 12 x 21.5 x 14 cm. Waga - 393 g<br />Mlecznik - 10 x 16.7 x 10.5 cm. Waga - 216 g<br /> <p>Naczynia wsparte na okrągłych, wyniesionych stopach. Korpusy w formie silnie spłaszczonych kul. Stopy i korpusy dekorowane szerokim fryzem z repusowanego, mięsistego liścia akantu. Ucha naczyń esowate, profilowane, wyposażone w podpórki pod kciuk, zaś w przypadku dzbanków do kawy i herbaty także w kościane izolatory. Dziobki dzbanków wysokie, esowate. Od spodu bardzo szerokie i zwężające się ku znakomicie wyprofilowanym wylewom, w dolnej części zdobione liściem akantu. Dzbanki nakryte kopułkowatymi pokrywkami na zawiasach, dekorowanymi analogicznie do korpusów. Uchwyty pokrywek w kształcie pełnoplastycznego kwiatu anemona na rozecie z liści.</p>
  11 800 PLN

  Zobacz stopkę