Para dzbanów do wody, wina, styl secesyjny, Europa, XX wiek

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   438
Srebro próby 925, odlewane, cyzelowane, szkło bezbarwne, szlifowane.
Kołnierze oraz pokrywy cechowane znakiem próby srebra.
Wymiary:   27.00 x 19.00 x 15.00 cm
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Para dzbanów do wody, wina, styl secesyjny, Europa, XX wiek

   Para dzbanów do wody, wina, styl secesyjny, Europa, XX wiek,

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Waga dzbanów - 2221 i 2030 g.

  Para dzbanów w stylu secesyjnym. Naczynia o gruszkowatej formie. Szklane korpusy zdobione szlifowaną i trawioną kompozycją z liści i kwiatów irysa. Szyje dzbanków ujęte w srebrne, wysokie kołnierze z esowatymi uchami i wyniesionymi wylewami, w całości pokryte analogiczną dekoracją. Szyje nakryte pokrywami na zawiasach, z pełnoplastycznymi sterczynami w formie kwiatu irysa.

  Prawdopodobnie dzbany powstały w portugalskiej manufakturze Topazio, założonej w Porto w 1874 roku przez Manuela Jose Fereira Marques'a. Firma istnieje do dziś produkując srebra i platery stołowe, sztućce oraz biżuterię. 

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.
  Para dzbanów do wody, wina, styl secesyjny, Europa, XX wiek Waga dzbanów - 2221 i 2030 g.<br /><br />Para dzbanów w stylu secesyjnym. Naczynia o gruszkowatej formie. Szklane korpusy zdobione szlifowaną i trawioną kompozycją z liści i kwiatów irysa. Szyje dzbanków ujęte w srebrne, wysokie kołnierze z esowatymi uchami i wyniesionymi wylewami, w całości pokryte analogiczną dekoracją. Szyje nakryte pokrywami na zawiasach, z pełnoplastycznymi sterczynami w formie kwiatu irysa.<br /><br />Prawdopodobnie dzbany powstały w portugalskiej manufakturze Topazio, założonej w Porto w 1874 roku przez Manuela Jose Fereira Marques'a. Firma istnieje do dziś produkując srebra i platery stołowe, sztućce oraz biżuterię. <br /><br />
  6 500 PLN

  Zobacz stopkę