Moses Gottlieb, Eklektyczny ekrytuar, Wiedeń

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Moses Gottlieb, akt. 1908
Nr Ref.   403
Srebro próby 800, kute, odlewane, cyzelowane.
Sygnowany cechą złotnika oraz cechą Austro-Węgier - znakiem z głową Diany w pięcioliściu z literą A - wyróżnikiem probierni wiedeńskiej i cyfrą 3 dla oznaczenia próby srebra.
Wymiary:   10.50 x 29.20 x 19.00 cm
Waga:   500.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Eklektyczny ekrytuar, Wiedeń

   Eklektyczny ekrytuar, Wiedeń, ok. 1910

   Moses Gottlieb

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Ekrytuar składa się z kałamarza oraz tacki na pióra. Przyrząd na planie prostopadłościanu, wsparty na czterech narożnych nóżkach ujętych w geometryzujące esownice, zdobionych stylizowanymi listkami i laurowymi wieńcami. Tacka wgłębiona, gładka, od frontu centralnie wybrzuszona, z krawędzią zdobioną trzema girlandami z laurowych liści. Tylna krawędź tacki dekorowana profilowaną listwą z laurowymi listkami. Na krótszej osi tacki, w tylnej części, centralnie posadowiony okrągły kałamarz nakryty pokrywką na zawiasie. Pokrywka wyposażona w gładką, stożkowatą sterczynkę. 

  Bibliografia:

  Neuwirth, W., Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen, 1867-1922. Vol. I: A-K, Wiedeń 1976, s. 214.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Wnętrze kałamarza odrobinę skorodowane.
  Eklektyczny ekrytuar, Wiedeń <p>Ekrytuar składa się z kałamarza oraz tacki na pióra. Przyrząd na planie prostopadłościanu, wsparty na czterech narożnych nóżkach ujętych w geometryzujące esownice, zdobionych stylizowanymi listkami i laurowymi wieńcami. Tacka wgłębiona, gładka, od frontu centralnie wybrzuszona, z krawędzią zdobioną trzema girlandami z laurowych liści. Tylna krawędź tacki dekorowana profilowaną listwą z laurowymi listkami. Na krótszej osi tacki, w tylnej części, centralnie posadowiony okrągły kałamarz nakryty pokrywką na zawiasie. Pokrywka wyposażona w gładką, stożkowatą sterczynkę. </p>
  2 500 PLN

  Zobacz stopkę