Louis Manaut, Srebrna empirowa konfituriera, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Louis Manaut, akt. 1829 - 1865
Nr Ref.   392
Srebro próby 950, kute, sztancowane, odlewane, cyzelowane. Szkło bezbarwne, szlifowane.

Sygnowana cechą złotnika oraz znakami probierczymi – cechą z głową Michała Anioła i cyfrą 1 dla sreber paryskich próby 950 oraz znakiem z głową Ceres – cechą gwarancyjną.

Wymiary:   23.20 x 19.00 x 12.40 cm
Waga:   408.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrna empirowa konfituriera, Paryż

   Srebrna empirowa konfituriera, Paryż, ok. 1830

   Louis Manaut

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Naczynie do konfitur wsparte na kwadratowym cokole i czterech narożnych nogach w kształcie lwich łap flankowanych akantowymi liśćmi. Ścianki cokołu dekorowane moletowanym ornamentem z koncentrycznych kwiatków i esowatych liści. Stopa konfituriery kielichowata, z brzegiem obwiedzionym fryzem z laurowych liści, w przewężeniu dekorowana perełkowaniem. Wazonowa czara naczynia szklana, zdobiona szeregiem szlifowanych łezek, ujęta w ażurowy srebrny kołnierz z dwustronnie przedstawioną scenką z mitologiczną kozą Amalteją wraz z Zeusem i towarzyszącym im puttem. Na drugiej osi naczynia kandelabrowe kompozycje z liści stanowiące wsparcie dla dwojga wyniesionych, walutowych uszu zdobionych hermami. Brzeg naczynia obwiedziony fryzem z laurowych liści. Konfituriera nakryta zdejmowaną, lekko wysklepioną pokrywką z brzegiem dekorowanym perełkowaniem. Pokrywka ze sterczynką w formie żebrowanego wieńca na roślinnej rozecie.

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 250, poz. nr 02445.

  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94-95.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.
  Srebrna empirowa konfituriera, Paryż <p>Naczynie do konfitur wsparte na kwadratowym cokole i czterech narożnych nogach w kształcie lwich łap flankowanych akantowymi liśćmi. Ścianki cokołu dekorowane moletowanym ornamentem z koncentrycznych kwiatków i esowatych liści. Stopa konfituriery kielichowata, z brzegiem obwiedzionym fryzem z laurowych liści, w przewężeniu dekorowana perełkowaniem. Wazonowa czara naczynia szklana, zdobiona szeregiem szlifowanych łezek, ujęta w ażurowy srebrny kołnierz z dwustronnie przedstawioną scenką z mitologiczną kozą Amalteją wraz z Zeusem i towarzyszącym im puttem. Na drugiej osi naczynia kandelabrowe kompozycje z liści stanowiące wsparcie dla dwojga wyniesionych, walutowych uszu zdobionych hermami. Brzeg naczynia obwiedziony fryzem z laurowych liści. Konfituriera nakryta zdejmowaną, lekko wysklepioną pokrywką z brzegiem dekorowanym perełkowaniem. Pokrywka ze sterczynką w formie żebrowanego wieńca na roślinnej rozecie.</p>
  4 500 PLN

  Zobacz stopkę