Ludwik Walenty Nast II, Lichtarz, Warszawa

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Ludwik Walenty Nast II, akt. 1854 - ok. 1880
Nr Ref.   378
Srebro próby 84, kute, repusowane, cyzelowane.

Sygnowane imienną i warsztatową cechą firmy złotniczej a także cechą probierza Józefa Sosnkowskiego z datownikiem 1863, znakiem próby srebra i godłem warszawskiej probierni.

Wymiary:   14.30 x 9.50 x 9.50 cm
Waga:   158.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

2 100 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Lichtarz, Warszawa

   Lichtarz, Warszawa, 1868

   Ludwik Walenty Nast II

   2 100 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Lichtarz na zdwojonej plincie w dolnej części na planie kwadratu, w górnej okrągłej, wyniesionej i profilowanej. Stopa okrągła, wysklepiona, dekorowana repusowanym motywem mięsistego liścia akantu na kropkowanym tle, wyżej gładka, przechodząca w niewysoki trzon z talerzykiem w kształcie silnie spłaszczonej kuli. Talerzyk  zdobiony czterema kwiatami róży.  Tuleja gładka, profilowana, przywodząca kształtem odwrócona gruszkę, wyposażona z gładką profitkę o szerokim wywiniętym kołnierzu.

  Więcej o historii warsztatu przeczytacie Państwo tutaj. 

  Bibliografia:

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część pierwsza, Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1997, s. 154-157.

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część druga, Srebra ze zbiorów muzeów polskich kościelnych i prywatnych, Warszawa 1997, s. 16-17, 47-48.

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s. 293-299.

  H. Lileyko, Srebra warszawskie w zbiorach Muzeum Historycznego m.. st. Warszawy, Warszawa 1979, s. 41, 66, 95.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Profitka z typowymi  śladami użytkowania. Na jednej ze ścianek kwadratowego cokołu widoczny owalny ślad po wtórnym lutowaniu, co wskazuje na prawdopodobieństwo, że w którymś momencie swojej historii lichtarz był elektryfikowany.  

  Lichtarz, Warszawa <p>Lichtarz na zdwojonej plincie w dolnej części na planie kwadratu, w górnej okrągłej, wyniesionej i profilowanej. Stopa okrągła, wysklepiona, dekorowana repusowanym motywem mięsistego liścia akantu na kropkowanym tle, wyżej gładka, przechodząca w niewysoki trzon z talerzykiem w kształcie silnie spłaszczonej kuli. Talerzyk  zdobiony czterema kwiatami róży.  Tuleja gładka, profilowana, przywodząca kształtem odwrócona gruszkę, wyposażona z gładką profitkę o szerokim wywiniętym kołnierzu.<br /><br />Więcej o historii warsztatu przeczytacie Państwo <a class="tracker " title="Historia warszawskiego warsztatu Ludwika Nasta" href="http://grabekwlublinie.pl/index.php?id_artist=320&controller=artist" target="_blank"><em><strong>tutaj. </strong></em></a></p>
  2 100 PLN

  Zobacz stopkę