Ludwik Nast, Lichtarz, Warszawa

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Ludwik Nast, akt. ok. 1830 - 1854
Nr Ref.   378
Srebro próby 84, kute, repusowane, cyzelowane.

Sygnowane imienną i warsztatową cechą firmy złotniczej a także cechą probierza Józefa Sosnkowskiego z datownikiem 1863, znakiem próby srebra i godłem warszawskiej probierni.

Wymiary:   14.30 x 9.50 x 9.50 cm
Waga:   158.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

2 100 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Lichtarz, Warszawa

   Lichtarz, Warszawa, 1868

   Ludwik Nast

   2 100 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Lichtarz na zdwojonej plincie w dolnej części na planie kwadratu, w górnej okrągłej, wyniesionej i profilowanej. Stopa okrągła, wysklepiona, dekorowana repusowanym motywem mięsistego liścia akantu na kropkowanym tle, wyżej gładka, przechodząca w niewysoki trzon z talerzykiem w kształcie silnie spłaszczonej kuli. Talerzyk  zdobiony czterema kwiatami róży.  Tuleja gładka, profilowana, przywodząca kształtem odwrócona gruszkę, wyposażona z gładką profitkę o szerokim wywiniętym kołnierzu.

  Więcej o historii warsztatu przeczytacie Państwo tutaj. 

  Bibliografia:

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część pierwsza, Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1997, s. 154-157.

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część druga, Srebra ze zbiorów muzeów polskich kościelnych i prywatnych, Warszawa 1997, s. 16-17, 47-48.

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010, s. 293-299.

  H. Lileyko, Srebra warszawskie w zbiorach Muzeum Historycznego m.. st. Warszawy, Warszawa 1979, s. 41, 66, 95.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Profitka z typowymi  śladami użytkowania. Na jednej ze ścianek kwadratowego cokołu widoczny owalny ślad po wtórnym lutowaniu, co wskazuje na prawdopodobieństwo, że w którymś momencie swojej historii lichtarz był elektryfikowany.  

  Lichtarz, Warszawa <p>Lichtarz na zdwojonej plincie w dolnej części na planie kwadratu, w górnej okrągłej, wyniesionej i profilowanej. Stopa okrągła, wysklepiona, dekorowana repusowanym motywem mięsistego liścia akantu na kropkowanym tle, wyżej gładka, przechodząca w niewysoki trzon z talerzykiem w kształcie silnie spłaszczonej kuli. Talerzyk  zdobiony czterema kwiatami róży.  Tuleja gładka, profilowana, przywodząca kształtem odwrócona gruszkę, wyposażona z gładką profitkę o szerokim wywiniętym kołnierzu.<br /><br />Więcej o historii warsztatu przeczytacie Państwo <a class="tracker " title="Historia warszawskiego warsztatu Ludwika Nasta" href="http://grabekwlublinie.pl/index.php?id_artist=320&controller=artist" target="_blank"><em><strong>tutaj. </strong></em></a></p>
  2 100 PLN

  Zobacz stopkę