Paul Devaux, Neoempirowy serwis do kawy i herbaty, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Paul Devaux, akt. 1902 - 1920
Nr Ref.   361
Srebro próby 950, odlewane, moletowane, cyzelowane.

Wszystkie elementy serwisu sygnowane cecha warsztatu złotniczego oraz znakiem probierczym stosowanym w Paryżu, głową Minerwy w polu ośmiobocznym, z cyfrą 1 jako wyróżnikiem próby srebra. 

Waga:   4508.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

21 000 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Neoempirowy serwis do kawy i herbaty, Paryż

   Neoempirowy serwis do kawy i herbaty, Paryż, ok. 1910

   Paul Devaux

   21 000 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Imponujący serwis nawiązujący do form wypracowanych w epoce Napoleońskiej, w okresie trwania stylu Empire, z oryginalnym zdobieniem w postaci orlich głów i piór wzbogaconych palmetami i greckim kimationem.

  W centrum tacy, a także jednostronnie na brzuścach pozostałych naczyń serwisu możemy oglądać starannie grawerowany monogram wiązany z liter „P.D”. Dekoracja monogramu, z liściem akantu oraz motywem orlej głowy nawiązuje do dekoracji serwisu. Fakt, że monogram pokrywa się z literami w znaku warsztatu złotniczego, który serwis wykonał, a także niecodzienna, oryginalna dekoracja naczyń nasuwa przypuszczenie, że być może był to serwis wykonany dla właściciela warsztatu.


  W skład serwisu wchodzą:
  Dzbanek do kawy - 30 x 25 x 11.5 cm. Waga - 650 g
  Dzbanek do herbaty - 23.5 x 25.3 x 14 cm. Waga - 714 g
  Cukiernica - 19 x 17 x 12 cm. Waga - 524 g
  Mlecznik - 14.5 x 12 x 7.5 cm. Waga - 224 g
  Taca – 4.5 x 60 x 37 cm. Waga – 2396 g

  Opis formalny:

  Korpusy naczyń smukłe, wysokie, o wąskich szyjach, posadowione na okrągłych, wyniesionych, profilowanych stopach. Stopy i brzegi naczyń obwiedzione moletowanym kimationem. Dziobki dzbanków do kawy i herbaty w formie orlich głów, na całej powierzchni dekorowane orlimi piórami. Gładkie korpusy wszystkich naczyń w miejscach przełamania przechodzącego w szyje zdobione orlimi piórami. Na krótszej osi  brzuśców dwustronny motyw palmety. Ucha w kształcie wolut, profilowane, w górnej części zdobione liściem akantu i palmetą, w dzbankach do kawy i herbaty wyposażone w kościane izolatory.  Dzbanki i cukiernica nakryte wysklepionymi pokrywkami z uchwytami w formie palmet umieszczonych w centrach czworobocznych panneau skomponowanych z liścia akantu oraz kwiatów niezapominajki i dzwonka.

  Taca na planie prostokąta z okrągłymi wcięciami w narożach, z niewielkim wrębem i płaskim kołnierzem obwiedzionym moletowanym kimationem. Ucha tacy wyniesione, skomponowane z dwóch wolut dekorowanych liściem akantu i kwiatem niezapominajki, zwieńczonych palmetami.

  Stan zachowania:
  Na dzbanku do kawy, na uchwycie oraz na korpusie można dostrzec drobne, w wiekszości punktowe wgięcia. Na uchu mlecznika wprawne oko zauważy ślad po naprawie.
  Bibliografia:

  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turin 2005, p. 102.

  Neoempirowy serwis do kawy i herbaty, Paryż <p>Imponujący serwis nawiązujący do form wypracowanych w epoce Napoleońskiej, w okresie trwania stylu Empire, z oryginalnym zdobieniem w postaci orlich głów i piór wzbogaconych palmetami i greckim kimationem.<br /><br /></p> <p>W centrum tacy, a także jednostronnie na brzuścach pozostałych naczyń serwisu możemy oglądać starannie grawerowany monogram wiązany z liter „P.D”. Dekoracja monogramu, z liściem akantu oraz motywem orlej głowy nawiązuje do dekoracji serwisu. Fakt, że monogram pokrywa się z literami w znaku warsztatu złotniczego, który serwis wykonał, a także niecodzienna, oryginalna dekoracja naczyń nasuwa przypuszczenie, że być może był to serwis wykonany dla właściciela warsztatu.</p> <p><br />W skład serwisu wchodzą:<br /> Dzbanek do kawy - 30 x 25 x 11.5 cm. Waga - 650 g<br /> Dzbanek do herbaty - 23.5 x 25.3 x 14 cm. Waga - 714 g<br /> Cukiernica - 19 x 17 x 12 cm. Waga - 524 g<br /> Mlecznik - 14.5 x 12 x 7.5 cm. Waga - 224 g<br /> Taca – 4.5 x 60 x 37 cm. Waga – 2396 g<br /><br /></p> <p>Opis formalny:</p> <p>Korpusy naczyń smukłe, wysokie, o wąskich szyjach, posadowione na okrągłych, wyniesionych, profilowanych stopach. Stopy i brzegi naczyń obwiedzione moletowanym kimationem. Dziobki dzbanków do kawy i herbaty w formie orlich głów, na całej powierzchni dekorowane orlimi piórami. Gładkie korpusy wszystkich naczyń w miejscach przełamania przechodzącego w szyje zdobione orlimi piórami. Na krótszej osi  brzuśców dwustronny motyw palmety. Ucha w kształcie wolut, profilowane, w górnej części zdobione liściem akantu i palmetą, w dzbankach do kawy i herbaty wyposażone w kościane izolatory.  Dzbanki i cukiernica nakryte wysklepionymi pokrywkami z uchwytami w formie palmet umieszczonych w centrach czworobocznych panneau skomponowanych z liścia akantu oraz kwiatów niezapominajki i dzwonka.<br /><br /></p> <p>Taca na planie prostokąta z okrągłymi wcięciami w narożach, z niewielkim wrębem i płaskim kołnierzem obwiedzionym moletowanym kimationem. Ucha tacy wyniesione, skomponowane z dwóch wolut dekorowanych liściem akantu i kwiatem niezapominajki, zwieńczonych palmetami.<br /><br />Stan zachowania:<br />Na dzbanku do kawy, na uchwycie oraz na korpusie można dostrzec drobne, w wiekszości punktowe wgięcia. Na uchu mlecznika wprawne oko zauważy ślad po naprawie.</p> <p><br /><br /><br /></p>
  21 000 PLN

  Zobacz stopkę