T. Werner i SA, Srebrna patera, Warszawa

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

T. Werner i SA, akt. 1864 - 1939
Nr Ref.   349
Srebro próby 84, sztancowane, cyzelowane, grawerowane.

Cechowana znakami imiennym i warsztatowym firmy złotniczej, znakiem probierni warszawskiej z inicjałami probierza Oskara Sosnkowskiego i datownikiem dla 1894 roku, a także znakiem próby srebra 84 i godłem probierni. 

Wymiary:   5.00 x 37.00 x 23.00 cm
Waga:   446.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrna patera, Warszawa

   Srebrna patera, Warszawa, 1894

   T. Werner i SA

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Patera na owalnej gładkiej, lekko wyniesionej stopie z niewielkim cokolikiem. Czara naczynia dwuuszna, owalna, o nieregularnym obrysie. Lustro w postaci niewielkiego, owalnego medalionu wypełnionego grawerowanym kartuszem okolonym czterema symetrycznymi kompozycjami z kwiatu i listków bratka. W kartuszu monogram wiązany z liter „M.I.S”. Szeroki, sztancowany, ażurowy kołnierz dzielony na cztery pola w całości dekorowane precyzyjnie opracowaną stylizowaną  kompozycją roślinną. Brzeg naczynia profilowany, obwiedziony perełkowaniem. Na dłuższej osi dwoje antabowych uszu skomponowanych z ceowników , listków i motywu zapinki środkiem łączonych tralkami. 

  Bibliografia:

  M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010

  H. Lileyko, Srebra warszawskie w zbiorach Muzeum Historycznego m.. st. Warszawy, Warszawa 1979, s. 43-44, 76-78.

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część pierwsza, Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1997, s. 137-148.

  R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część druga, Srebra ze zbiorów muzeów polskich kościelnych i prywatnych, Warszawa 1997, s. 45-46.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Przy brzegu patery, w miejscu połączenia dwóch elementów widoczny ślad po naprawie.
  Srebrna patera, Warszawa <p>Patera na owalnej gładkiej, lekko wyniesionej stopie z niewielkim cokolikiem. Czara naczynia dwuuszna, owalna, o nieregularnym obrysie. Lustro w postaci niewielkiego, owalnego medalionu wypełnionego grawerowanym kartuszem okolonym czterema symetrycznymi kompozycjami z kwiatu i listków bratka. W kartuszu monogram wiązany z liter „M.I.S”. Szeroki, sztancowany, ażurowy kołnierz dzielony na cztery pola w całości dekorowane precyzyjnie opracowaną stylizowaną  kompozycją roślinną. Brzeg naczynia profilowany, obwiedziony perełkowaniem. Na dłuższej osi dwoje antabowych uszu skomponowanych z ceowników , listków i motywu zapinki środkiem łączonych tralkami. </p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę