POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   362
Srebro próby 800

Znaki złotnicze:
- niezidentyfikowany znak o wykroju rombu nabity na cechę w polu ośmiobocznym, prowdopobnie znak firmy Delheid Frères

- stosowany w Belgii w latach od 1862 do 1942 roku znak próby srebra – litera „A” z cyfrą 800 w polu o wykroju rombu.

Wymiary:   3.80 x 57.00 x 35.50 cm
Waga:   2184.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela

   Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela, ok. 1910

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Taca prostokątna o profilowanym, lekko wyniesionym kołnierzu. Brzeg falisty w narożach i na osiach suto dekorowany rocaille’ami, motywem kogucich grzebieni i akantowych liści. Lustro gładkie z centralnie grawerowanym monogramem wiązanym. Na dłuższej osi dwoje uszu skomponowanych z ceowników łączonych kogucim grzebieniem.

  Kilka słów o historii firmy Delheid Frères


  Początki manufaktury sięgają lat trzydziestych XIX wieku, kiedy to działalność jako złotnik rozpoczął nestor rodu, Michel Delheid (1802-1872). W 1842 roku, po wykonaniu swojej pracy mistrzowskiej, po raz pierwszy zarejestrował on swój znak. W 1862 roku Michel przekazał warsztat synom Edmond-Joseph’owi i  Alphonse-Jules-Jean-Baptiste’owi. Od tego momentu firma figuruje jako Delheid Frères, zaś swoje wyroby sygnuje nowym znakiem, literą „D” z wężykiem, w polu o ośmiobocznym wykroju.

  Manufaktura zasłynęła z dużej produkcji dobrej jakości wyrobów w stylach historycznych. Światowe rozpoznanie przyniosły jej lata 20-te i 30-te XX wieku , kiedy to wyróżniła się jako jeden z czołowych wytwórców sreber w stylu Art Deco.  Schyłek działalności firmy przypada na wczesne lata 80-te. 

   

  Bibliografia:

  Tardy, International hallmarks on silver collected byTardy, Sanderstead 2005, s. 86-87.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.

  Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela <p>Taca prostokątna o profilowanym, lekko wyniesionym kołnierzu. Brzeg falisty w narożach i na osiach suto dekorowany rocaille’ami, motywem kogucich grzebieni i akantowych liści. Lustro gładkie z centralnie grawerowanym monogramem wiązanym. Na dłuższej osi dwoje uszu skomponowanych z ceowników łączonych kogucim grzebieniem.<br /><br /></p> <p><strong>Kilka słów o historii firmy Delheid Frères</strong></p> <p><br />Początki manufaktury sięgają lat trzydziestych XIX wieku, kiedy to działalność jako złotnik rozpoczął nestor rodu, Michel Delheid (1802-1872). W 1842 roku, po wykonaniu swojej pracy mistrzowskiej, po raz pierwszy zarejestrował on swój znak. W 1862 roku Michel przekazał warsztat synom Edmond-Joseph’owi i  Alphonse-Jules-Jean-Baptiste’owi. Od tego momentu firma figuruje jako Delheid Frères, zaś swoje wyroby sygnuje nowym znakiem, literą „D” z wężykiem, w polu o ośmiobocznym wykroju.<br /><br /></p> <p>Manufaktura zasłynęła z dużej produkcji dobrej jakości wyrobów w stylach historycznych. Światowe rozpoznanie przyniosły jej lata 20-te i 30-te XX wieku , kiedy to wyróżniła się jako jeden z czołowych wytwórców sreber w stylu Art Deco.  Schyłek działalności firmy przypada na wczesne lata 80-te. </p> <p> </p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę