Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   362
Srebro próby 800

Znaki złotnicze:
- niezidentyfikowany znak o wykroju rombu nabity na cechę w polu ośmiobocznym, prowdopobnie znak firmy Delheid Frères

- stosowany w Belgii w latach od 1862 do 1942 roku znak próby srebra – litera „A” z cyfrą 800 w polu o wykroju rombu.

Wymiary:   3.80 x 57.00 x 35.50 cm
Waga:   2184.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela

   Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela, ok. 1910

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Taca prostokątna o profilowanym, lekko wyniesionym kołnierzu. Brzeg falisty w narożach i na osiach suto dekorowany rocaille’ami, motywem kogucich grzebieni i akantowych liści. Lustro gładkie z centralnie grawerowanym monogramem wiązanym. Na dłuższej osi dwoje uszu skomponowanych z ceowników łączonych kogucim grzebieniem.

  Kilka słów o historii firmy Delheid Frères


  Początki manufaktury sięgają lat trzydziestych XIX wieku, kiedy to działalność jako złotnik rozpoczął nestor rodu, Michel Delheid (1802-1872). W 1842 roku, po wykonaniu swojej pracy mistrzowskiej, po raz pierwszy zarejestrował on swój znak. W 1862 roku Michel przekazał warsztat synom Edmond-Joseph’owi i  Alphonse-Jules-Jean-Baptiste’owi. Od tego momentu firma figuruje jako Delheid Frères, zaś swoje wyroby sygnuje nowym znakiem, literą „D” z wężykiem, w polu o ośmiobocznym wykroju.

  Manufaktura zasłynęła z dużej produkcji dobrej jakości wyrobów w stylach historycznych. Światowe rozpoznanie przyniosły jej lata 20-te i 30-te XX wieku , kiedy to wyróżniła się jako jeden z czołowych wytwórców sreber w stylu Art Deco.  Schyłek działalności firmy przypada na wczesne lata 80-te. 

   

  Bibliografia:

  Tardy, International hallmarks on silver collected byTardy, Sanderstead 2005, s. 86-87.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry.

  Srebrna neorokokowa taca, prowdopodobnie Delheid Frères, Bruksela <p>Taca prostokątna o profilowanym, lekko wyniesionym kołnierzu. Brzeg falisty w narożach i na osiach suto dekorowany rocaille’ami, motywem kogucich grzebieni i akantowych liści. Lustro gładkie z centralnie grawerowanym monogramem wiązanym. Na dłuższej osi dwoje uszu skomponowanych z ceowników łączonych kogucim grzebieniem.<br /><br /></p> <p><strong>Kilka słów o historii firmy Delheid Frères</strong></p> <p><br />Początki manufaktury sięgają lat trzydziestych XIX wieku, kiedy to działalność jako złotnik rozpoczął nestor rodu, Michel Delheid (1802-1872). W 1842 roku, po wykonaniu swojej pracy mistrzowskiej, po raz pierwszy zarejestrował on swój znak. W 1862 roku Michel przekazał warsztat synom Edmond-Joseph’owi i  Alphonse-Jules-Jean-Baptiste’owi. Od tego momentu firma figuruje jako Delheid Frères, zaś swoje wyroby sygnuje nowym znakiem, literą „D” z wężykiem, w polu o ośmiobocznym wykroju.<br /><br /></p> <p>Manufaktura zasłynęła z dużej produkcji dobrej jakości wyrobów w stylach historycznych. Światowe rozpoznanie przyniosły jej lata 20-te i 30-te XX wieku , kiedy to wyróżniła się jako jeden z czołowych wytwórców sreber w stylu Art Deco.  Schyłek działalności firmy przypada na wczesne lata 80-te. </p> <p> </p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę