Victor Boivin, Srebrna, secesyjna bomboniera, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Victor Boivin, akt. 1897 - ok. 1910
Nr Ref.   371
Srebro próby 950, częściowo złocone.
Znaki złotnicze:
- cecha inicjałowa warsztatu złotniczego
- cecha państwowa Francji dla sreber paryskich próby pierwszej (950/1000).
Wymiary:   9.50 x 19.30 x 10.80 cm
Waga:   290.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Srebrna, secesyjna bomboniera, Paryż

   Srebrna, secesyjna bomboniera, Paryż, ok. 1900

   Victor Boivin

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Bomboniera na owalnej, profilowanej stopie wspartej na czterech podwiniętych nóżkach. Czara naczynia w formie lekko spłaszczonej, silnie wybrzuszonej miski. Stopa i czara dekorowane plastyczną, wypukłą kompozycją z kwiatów dzwonka i liści winorośli na tle falistych linii, gałązek. Ucha naczynia w formie gałązek winorośli, posadowione na dłuższej osi. Fragmenty dekoracji - liście, linie, ucha bomboniery oraz obiegający brzeg naczynia ornament w formie plecionki pokrywa złocenie. Wnętrze bomboniery także złocone. 

  Złotnik Victor Boivin pochodził z rodziny złotników. Zawodu uczył się od ojca Jules’a Boivin’a, czynnego w latach 1862-1881. Swój własny warsztat, usytuowany w historycznym Hôtel de Montmorency przy 5 rue de Montmorency otworzył w 1897 roku.

  Warto dodać, że bratem Victora był René Boivin, znany dziś jako jeden z najwybitniejszych francuskich złotników jubilerów przełomu XIX i XX oraz pierwszej ćwierci XX wieku. W początkach kariery René swoje umiejętności, szczególnie w zakresie grawerunku, szlifował właśnie  pod okiem starszego brata Victora.

  Bibliografia:

  Markezana, Y., Les poinçons français d or, d argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 102.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Widoczne minimlane przetracia złoceń.
  Srebrna, secesyjna bomboniera, Paryż <p>Bomboniera na owalnej, profilowanej stopie wspartej na czterech podwiniętych nóżkach. Czara naczynia w formie lekko spłaszczonej, silnie wybrzuszonej miski. Stopa i czara dekorowane plastyczną, wypukłą kompozycją z kwiatów dzwonka i liści winorośli na tle falistych linii, gałązek. Ucha naczynia w formie gałązek winorośli, posadowione na dłuższej osi. Fragmenty dekoracji - liście, linie, ucha bomboniery oraz obiegający brzeg naczynia ornament w formie plecionki pokrywa złocenie. Wnętrze bomboniery także złocone. <br /><br /></p> <p><strong>Złotnik Victor Boivin</strong> pochodził z rodziny złotników. Zawodu uczył się od ojca Jules’a Boivin’a, czynnego w latach 1862-1881. Swój własny warsztat, usytuowany w historycznym Hôtel de Montmorency przy 5 rue de Montmorency otworzył w 1897 roku.<br /><br /></p> <p>Warto dodać, że bratem Victora był <strong>René Boivin</strong>, znany dziś jako jeden z najwybitniejszych francuskich złotników jubilerów przełomu XIX i XX oraz pierwszej ćwierci XX wieku. W początkach kariery René swoje umiejętności, szczególnie w zakresie grawerunku, szlifował właśnie  pod okiem starszego brata Victora.</p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę