Charles-Salomon Mahler, Empirowa konfituriera z Amorem, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

L.R. Ruehmann, akt. 1811
Charles-Salomon Mahler, akt. 1820 - 1854
Nr Ref.   336
Srebro próby 950, kute, sztancowane, moletowane. Srebro próby 800 złocone. Szkło kryształowe.

Konfituriera sygnowana cechą złotnika (Ruehmann), a także stosowanymi w latach 1819-1838 w Paryżu cechami probierczymi  dla sreber próby 950 – głową Michała Anioła z cyfrą 1 oraz cechą gwarancyjną - głową Ceres. Na łyżeczkach, obok cechy złotnika widoczny znak dla sreber próby 800 – głowa Rafaela z literą 2 oraz cechy gwarancyjne  - znak z  wyobrażeniem maski oraz znak z głową zająca, spotykany na wyrobach złotych i złoconych. 

Wymiary:   26.00 x 19.20 x 14.00 cm
Waga:   793.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Empirowa konfituriera z Amorem, Paryż

   Empirowa konfituriera z Amorem, Paryż, 1819

   L.R. Ruehmann Charles-Salomon Mahler

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Konfituriera, naczynie na konfitury, miód, posadowiona na postumencie o ściance zdobionej moletowanym kimationem, wspartym na czterech narożnych wywiniętych nogach dekorowanych palmetami. Stopa naczynia  okrągła, kielichowata, przy brzegu obwiedziona fryzem z laurowych liści, w górnej części zdobiona perełkowaniem. Czara konfituriery w formie dwuusznej wazki, ażurowa, na jednej osi zdobiona plakietami obrazującymi Amora spoczywającego na swoim łuku, na drugiej zaś osi dekorowana kandelabrowymi kompozycjami z roślinnej wici. Brzeg czary z powtórzonym fryzem z kimationu i niewielkim kołnierzem obwiedzionym fryzem laurowym. Ucha naczynia wolutowe, zdobione liściem akantu oraz drobnymi kwiatkami. Konfituriera nakryta wysklepioną, gładką pokrywką z uchwytem w formie okrągłego kwiatowego wieńca na rozecie z liści.

  Srebrnej czarze naczynia towarzyszy wkład ze szkła ołowiowego, ręcznie szlifowany i fasetowany. Dekoracja szklanej czary geometryczna, skomponowana z podwójnego szeregu prostokątów dzielonych niewielkimi elipsami.  

  Naczynie wyposażone w dwa zamocowane do czary otoki służące do podtrzymania 12 łyżeczek. Łyżeczki ze srebra złoconego, o trzonkach jednostronnie dekorowanych lambrekinową kompozycją z palmet i akantowych liści, o migdałowatych czarkach z ostrymi czubkami.  

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry. Górny, falisty otok na łyżeczki być może jest późniejszą rekonstrukcją. 

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 256, poz. N°02514.

  Markezana, Y., Les poinçons français d'or, d'argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94-95.

  Empirowa konfituriera z Amorem, Paryż <p>Konfituriera, naczynie na konfitury, miód, posadowiona na postumencie o ściance zdobionej moletowanym kimationem, wspartym na czterech narożnych wywiniętych nogach dekorowanych palmetami. Stopa naczynia  okrągła, kielichowata, przy brzegu obwiedziona fryzem z laurowych liści, w górnej części zdobiona perełkowaniem. Czara konfituriery w formie dwuusznej wazki, ażurowa, na jednej osi zdobiona plakietami obrazującymi Amora spoczywającego na swoim łuku, na drugiej zaś osi dekorowana kandelabrowymi kompozycjami z roślinnej wici. Brzeg czary z powtórzonym fryzem z kimationu i niewielkim kołnierzem obwiedzionym fryzem laurowym. Ucha naczynia wolutowe, zdobione liściem akantu oraz drobnymi kwiatkami. Konfituriera nakryta wysklepioną, gładką pokrywką z uchwytem w formie okrągłego kwiatowego wieńca na rozecie z liści.<br /><br /></p> <p>Srebrnej czarze naczynia towarzyszy wkład ze szkła ołowiowego, ręcznie szlifowany i fasetowany. Dekoracja szklanej czary geometryczna, skomponowana z podwójnego szeregu prostokątów dzielonych niewielkimi elipsami.  <br /><br /></p> <p>Naczynie wyposażone w dwa zamocowane do czary otoki służące do podtrzymania 12 łyżeczek. Łyżeczki ze srebra złoconego, o trzonkach jednostronnie dekorowanych lambrekinową kompozycją z palmet i akantowych liści, o migdałowatych czarkach z ostrymi czubkami.  <br /><br /></p> <p>Stan zachowania:<br /> Bardzo dobry. Górny, falisty otok na łyżeczki być może jest późniejszą rekonstrukcją. </p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę