Nicholls & Plincke, Imbryk w stylu Ludwika Filipa, Petersburg

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nicholls & Plincke, akt. 1786 - 1880
Nr Ref.   370
Srebro próby 84, kute, puklowane, odlewane., cyzelowane.

Znaki złotnicze:
- cecha inicjałowa złotnika
- cecha miejska Petersburga z lat 1818-1964
- znak probierza o inicjałach E.W. z datownikiem na 1859 rok
- znak próby srebra 84 zołotniki.

Wymiary:   15.50 x 22.50 x 14.00 cm
Waga:   563.00 g
Obiekt niedostępny

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Imbryk w stylu Ludwika Filipa, Petersburg

   Imbryk w stylu Ludwika Filipa, Petersburg, 1859

   Nicholls & Plincke

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Obiekt dostępny po sprawdzeniu.

  Imbryk na okrągłej, wysklepionej, żebrowanej stopie z cokolikiem o falującym obrysie. Korpus cebulasty, puklowany, gładki, przykryty pokrywką na zawiasie. Dziobek esowaty, gładki. Ucho półokrągłe, wyposażone w kościane izolatory oraz podpórkę pod kciuk. Naczynie wieńczy dekoracyjna sterczyna – uchwyt pokrywki – w formie kwiatu maku na gałązce. Wnętrze imbryka złocone. 

  Warsztat Nicholls & Plincke należy do najznamienitszych w historii rosyjskiego złotnictwa. Od lat 40-tych XIX wieku oficjalny dostawca wyrobów złotniczych na carski dwór, tytuł ten utracił wraz z zawieszeniem swojej działalności. Wkrótce po tym miejsce to zajął najbardziej znany rosyjski mistrz, Piotr Karol Fabergè.

  Więcej o historii manufaktury Nicholls & Plinke przeczytasz tutaj.

  Bibliografia:

  M.M. Postnikova-Loseva, N.G. Platonova, B.L. Uľjanova, Zolotoje i serebrjanoje delo XV-XX vv. (territorija SSSR), Moskwa 1983, s. 178, 198. 

  Stan zachowania:

  Dobry. Na stopie i na korpusie, wzdłuż ucha, widoczne ślady po wtórnym lutowaniu. Wnętrze imbryka wtórnie złocone. Złocenie w stanie bardzo dobrym. 

  Imbryk w stylu Ludwika Filipa, Petersburg <p>Obiekt dostępny po sprawdzeniu.<br /><br />Imbryk na okrągłej, wysklepionej, żebrowanej stopie z cokolikiem o falującym obrysie. Korpus cebulasty, puklowany, gładki, przykryty pokrywką na zawiasie. Dziobek esowaty, gładki. Ucho półokrągłe, wyposażone w kościane izolatory oraz podpórkę pod kciuk. Naczynie wieńczy dekoracyjna sterczyna – uchwyt pokrywki – w formie kwiatu maku na gałązce. Wnętrze imbryka złocone. <br /><br /></p> <p>Warsztat <strong>Nicholls & Plincke</strong> należy do najznamienitszych w historii rosyjskiego złotnictwa. Od lat 40-tych XIX wieku oficjalny dostawca wyrobów złotniczych na carski dwór, tytuł ten utracił wraz z zawieszeniem swojej działalności. Wkrótce po tym miejsce to zajął najbardziej znany rosyjski mistrz, Piotr Karol Fabergè.<br /><br />Więcej o historii manufaktury Nicholls & Plinke przeczytasz<strong> <a class="tracker " title="Historia Manufaktury Nicholls & Plincke" href="http://grabekwlublinie.pl/pl/336_nichols-plinke" target="_blank">tutaj.</a></strong></p>
  0 PLN

  Zobacz stopkę