Pierre-Jacques Darras, Empirowa kafetiera, Paryż

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Pierre-Jacques Darras, akt. ok. 1805
Nr Ref.   104
Srebro próby 950, kute, moletowane, odlewane. Drewno czernione.

Sygnowana cechą złotnika oraz paryską cecha probierczą dla lat 1819-1838 - głową Michała Anioła z cyfrą 1 dla oznaczenia srebra próby pierwszej. Widoczna także cecha gwarancyjna Paryża - głowa Ceres. 

Wymiary:   31.00 x 22.00 x 11.50 cm
Waga:   815.00 g
Obiekt dostępny
Cena:  

5 200 PLN

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Empirowa kafetiera, Paryż

   Empirowa kafetiera, Paryż, ok. 1830

   Pierre-Jacques Darras

   5 200 PLN

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Kafetiera wsparta na trzech wysokich, listwowych nóżkach w dole zakończonych lwimi łapami zaś wyżej,w miejscu łączącym nogi z brzuścem zdobionych podłużnymi aplikacjami z wyobrażeniem głowy jednorożca flankowanej kwiatami i przykrytej palmetą. Brzusiec owoidalny, wydłużony, z wąską, wysoką szyją oddzielona od brzuśca pasem ornamentu z liści laurowych. Dziobek wysoki, esowato wygięty, u nasady zdobiony palmetami i kwiatkami, z wylewem w formie pełnoplastycznej końskiej głowy. Ucho drewniane, kabłąkowato wygięte, obustronnie połączone z szyją plakietkami zdobionymi rozetkami z liści. Pokrywa na zawiasie, z moletowanym brzegiem, lekko wysklepiona, zwieńczona sterczyną w formie karczocha na rozecie z liści.

  Stan zachowania:

  Bardzo dobry. Na gładkiej powierzchni brzuśca widoczne niewielkie oznaki upływu czasu, mikrowgięcia i zarysowania.

  Bibliografia:

  Arminjon C., Beaupuis J., Bilimoff M., Dictionnaire des poincons de fabricants d'ouvrages d'or et d'argent de Paris et de la Seine, 1798-1838, Paryż 1991, s. 295.

  Markezana, Y., Les poinçons français d'or, d'argent, de platine de 1275 à nos jours, Turyn 2005, s. 94, 95.

  Empirowa kafetiera, Paryż <p>Kafetiera wsparta na trzech wysokich, listwowych nóżkach w dole zakończonych lwimi łapami zaś wyżej,w miejscu łączącym nogi z brzuścem zdobionych podłużnymi aplikacjami z wyobrażeniem głowy jednorożca flankowanej kwiatami i przykrytej palmetą. Brzusiec owoidalny, wydłużony, z wąską, wysoką szyją oddzielona od brzuśca pasem ornamentu z liści laurowych. Dziobek wysoki, esowato wygięty, u nasady zdobiony palmetami i kwiatkami, z wylewem w formie pełnoplastycznej końskiej głowy. Ucho drewniane, kabłąkowato wygięte, obustronnie połączone z szyją plakietkami zdobionymi rozetkami z liści. Pokrywa na zawiasie, z moletowanym brzegiem, lekko wysklepiona, zwieńczona sterczyną w formie karczocha na rozecie z liści.<br /><br /></p> <p>Stan zachowania:</p> <p>Bardzo dobry. Na gładkiej powierzchni brzuśca widoczne niewielkie oznaki upływu czasu, mikrowgięcia i zarysowania.</p>
  5 200 PLN

  Zobacz stopkę