Inkrustowana kamieniami szlachetnymi i perłami figura łyżwiarza, Wiedeń

POLITYKA COOKIES

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej

Cart  

Brak produktów

Razem

Koszyk Realizuj zamówienie

Nr Ref.   592
Srebro, szafiry, rubiny i szmaragdy naturalne, perły słodkowodne, kwarc różowy.
Wymiary:   8.00 x 8.60 x 6.10 cm
Waga:   184.00 g
Obiekt sprzedany

Dodaj do listy życzeń

 • Zapytaj o szczegóły
  • Wyślij do znajomego

   Inkrustowana kamieniami szlachetnymi i perłami figura łyżwiarza, Wiedeń

   Inkrustowana kamieniami szlachetnymi i perłami figura łyżwiarza, Wiedeń, ok. 1910

   Odbiorca:

   * Pola wymagane

   Anuluj

  • Zapytaj o tę pracę

  Opis:

  Figurka posadowiona na postumencie z różowego kwarcu, w kształcie prostokąta o ściętych narożach. Poczwórne, narożne nóżki postumentu w formie gładkich kul. Brzeg ujęty w srebrny kołnierz w dolnej części dekorowany szeregiem szmaragdów, w górnej rytym, geometrycznym fryzem. Przedstawiająca łyżwiarza srebrna figurka niemal w całości inkrustowana. Na głowie mężczyzny czapka wysadzana perełkami. Kurtka zdobiona szafirami i perłami, shorty rubinami, zaś łyżwy ponownie perełkami.

  W 1813 roku w Paryżu ukazała się książka Jaen'a Garcin'a, entuzjasty łyżew, zatytułowana Le Vrai Patineur, ou Principes sur l'art de patiner avec grâce (z franc. Prawdziwy łyżwiarz, czyli zasady jazdy na lodzie). Opatrzona ilustracjami obrazującymi poszczególne figury, którym po raz pierwszy nadano własne nazwy, stała się inspiracja dla wielu amatorów tego wdzięcznego sportu. Uważa się, że publikacja dała podwaliny łyżwiarstwu artystycznemu.

  Zamieszczone w książce Garcin'a ryciny przedstawiały mężczyznę odzianego w niebieskie spodnie i czerwoną kamizelkę, strój preferowany przez autora i grupę jego przyjaciół, która zresztą przybrała nazwę Le Gilet Rouge (z franc. Czerwone Kamizelki).

  Żyjący stulecie później autor prezentowanej tu figurki odwrócił kolorystykę odzienia sportowca, jednakże z pewnością sugerował się prezentowaną w wyżej wymienionej publikacji figurą łyżwiarską o nazwie pas d'Adonis (krok Adonisa).

  Stan zachowania:
  Bardzo dobry.

  Żródła:
  https://www.napoleon.org/en/history-of-the-two-empires/articles/napoleonic-pages-le-vrai-patineur-the-true-skater-delespinasse-1813/
  Inkrustowana kamieniami szlachetnymi i perłami figura łyżwiarza, Wiedeń Figurka posadowiona na postumencie z różowego kwarcu, w kształcie prostokąta o ściętych narożach. Poczwórne, narożne nóżki postumentu w formie gładkich kul. Brzeg ujęty w srebrny kołnierz w dolnej części dekorowany szeregiem szmaragdów, w górnej rytym, geometrycznym fryzem. Przedstawiająca łyżwiarza srebrna figurka niemal w całości inkrustowana. Na głowie mężczyzny czapka wysadzana perełkami. Kurtka zdobiona szafirami i perłami, shorty rubinami, zaś łyżwy ponownie perełkami.<br /><br />W 1813 roku w Paryżu ukazała się <strong>książka</strong> <strong>Jaen'a Garcin'a,</strong> entuzjasty łyżew, zatytułowana <strong><em>Le Vrai Patineur, ou Principes sur l'art de patiner avec grâce (</em>z franc. Prawdziwy łyżwiarz, czyli zasady jazdy na lodzie).</strong> Opatrzona ilustracjami obrazującymi poszczególne figury, którym po raz pierwszy nadano własne nazwy, stała się inspiracja dla wielu amatorów tego wdzięcznego sportu. Uważa się, że publikacja dała podwaliny łyżwiarstwu artystycznemu.<br /><br />Zamieszczone w książce Garcin'a ryciny przedstawiały mężczyznę odzianego w niebieskie spodnie i czerwoną kamizelkę, strój preferowany przez autora i grupę jego przyjaciół, która zresztą przybrała nazwę <strong>Le Gilet Rouge (z franc. Czerwone Kamizelki)</strong>.<br /><br />Żyjący stulecie później autor prezentowanej tu figurki odwrócił kolorystykę odzienia sportowca, jednakże z pewnością sugerował się prezentowaną w wyżej wymienionej publikacji figurą łyżwiarską o nazwie <strong><em>pas d'Adonis</em> (krok Adonisa).</strong><br /><br />Stan zachowania:<br />Bardzo dobry.<br /><br />Żródła:<br /><em>https://www.napoleon.org/en/history-of-the-two-empires/articles/napoleonic-pages-le-vrai-patineur-the-true-skater-delespinasse-1813/</em>
  0 PLN

  Zobacz stopkę